امکانات دبیرستان دوره اول

نمازخانه:

نمازخانه دبيرستان با مساحت بيش از 300 مترمربع جهت اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجه‌الاسلام قانع مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد. لازم به ذكر است كه از فضاي نمازخانه جهت برگزاري مراسم زيارت عاشورا ـ محفل انس با قرآن ـ آزمون‌ها ـ كلاس‌هاي عمومي، گردهمايي‌هاي اوليا، همايش‌ها، مطالعات گروهي و جشنواره هاي دانش‌آموزي نيز استفاده مي‌گردد.

 

آزمايشگاه:

 

آزمايشگاه دبيرستان سروش داراي فضايي به ابعاد 4×14 متر مي‌باشد كه به منظور انجام آزمايشات درس‌هاي شيمي و فيزيك طراحي شده و به صورت همزمان، قابليت استفاده 20 نفر دانش‌آموز را براي انجام آزمايشات دارد از اين فضا صرفاً به‌عنوان آزمايشگاه استفاده مي‌شود.

  

 لوازم امكانات آزمايشگاه :

اين آزمايشگاه داراي سكوي آزمايش و صندلي‌هاي ويژه آزمايشگاهي براي استفاده دانش‌آموزان و لوله كشي آب و گاز مي‌باشد و لوازم و مواد لازم براي كليه آزمايشات فيزيك و شيمي دوره متوسطه در آن موجود بوده و علاوه بر امكانات آزمايشگاهي درس‌هاي فيزيك و شيمي، داراي تعداد بنر، پوستر و مولاژ و همچنين انواع سنگ‌ها و ساير وسايل كمك آموزشي جهت آموزش درس زيست‌شناسي و علوم زمين است.

همچنين، آزمايشگاه از امكانات سمعي بصري جهت استفاده دبيران ساير دروس برخوردار مي‌باشد.

 

كتابخانه:

كتابخانه دبيرستان با بيش از 3000 جلد كتاب در موضوعات ادبي ـ علمي ـ تاريخي ـ مذهبي، كمك آموزشي و.... همه روزه به روي دانش‌آموزان علاقه‌مند باز مي‌باشد.

لازم به ذكر است كه مراجعين كتابخانه مي‌توانند جهت مطالعه كتب دريافتي از فضاي سالن مطالعه استفاده نمايند.

 

 سالن مطالعه:

سالن مطالعه با ظرفيت بيش از 60 نفر با ميزهاي مخصوص مطالعه انفرادي دانش‌آموزان و فارغ‌التحصيلان تا ساعت 10 شب مورد استفاده قرار مي‌گيرد. از سالن فوق براي مطالعات كتب درسي و غيردرسي استفاده مي‌شود، خصوصاً از ساعت 15 تا 22 علاوه بر دانش‌آموزان دبيرستاني دانش پژوهان دوره پيش دانشگاهي جهت آمادگي كنكورهاي آزمايشي و كنكور سراسري از امكانات اين سالن بهره‌مند مي‌گردند.

  

سايت رايانه دبيرستان:

اين سايت به مساحت 60 مترمربع به استعداد 15دستگاه كامپيوتر مجهز و با ظرفيت كار 24 نفر دانش‌آموز به‌طور همزمان جهت رسيدن به اهداف آموزشي درس كامپيوتر و ساير دروس مصوب مورد استفاده قرار مي گيرد.

كليه‌ي امكانات اين مركز براي سال تحصيلي جديد در راستاي رويكرد هوشمندسازي مدارس تجهيز شده است. در اين كارگاه انواع سي‌دي‌هاي آموزشي جهت استفاده دانش‌آموزان و دبيران موجود مي‌باشد كه در فرآيند ياددهي و يادگيري مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد، علاوه بر آن از يك دستگاه Server جهت كنترل سيستم‌هاي ديگر توسط مربي نيز استفاده مي‌گردد.

 

كلاس هاي هوشمند :

دبيرستان سروش داراي 15 كلاس هوشمند در كليه ي پايه ها مي باشد.

 

ناهارخوري :

فضاي ناهارخوري به مساحت 200 متر مربع مي باشد. فضاي در نظر گرفته شده قادر به پذيرايي تقريبي از 30 دانش آموز در هر وعده مي باشد. 

فضاهاي ورزشي:

- زمين فوتبال به ابعاد 22 × 35 متر

- زمين دو منظوره واليبال و بسكتبال به ابعاد 12×22 متر

- سالن پينگ‌پنگ

- فضاي مخصوص بازي بدمينتون

 - فضاي فوتبال دستي و شطرنج


آرشیو