تجربه ای متفاوت از ریاضیات

همیشه نام آزمون و روز آزمون برای دانش آموزان استرس زا است و موجب نگرانی و بهم ریختگی آنها میشه. (البته اولیا هم کمتر از آنها استرس ندارند!!!) به خصوص آزمون ریاضی!

دبیرستان دوره اول برای کم کردن این استرس یه کار نو و جدید انجام داد. آستین ها را بالا زدیم وبرای اینکه بهترین مزه را برای ریاضی ایجاد کنیم دست به کار شدیم. کاری که باعث بشه دانش آموزان در امتحان روز ریاضی داخلی بهشون خوش بگذره. هم آزمون رو به خوبی پشت سر بگذارند و نتیجه خوبی بگیرند و هم بهشون خوش بگذره! یه تجربه ی خاطره انگیز!

بعد ازجلسات بسیار در گروه ریاضی (اینجا حساب و هندسه جدا تدریس میشه. یعنی یه گروه 7 نفره) و بررسی همه جانبه آن که از تابستان شروع شده بود، قرار شد یه مزه ای بسازیم که تا مدت ها توی دهانها بماند پس آزمون رو توی سه بخش و به مدت 5 ساعت طراحی و اجرا کردیم.

بخش اول یک امتحان 8 نمره ای از تمام آزمون های قبلی بود.

بخش دوم لذت ریاضی و 7 نمره ای بود. در این بخش دانش آموزان هر پایه در چهار کلاس (هر کلاس یک فصل) سوالاتی که دوست داشتند انتخاب می کردند. درست متوجه شدید. در این بخش دانش آموزان برای خودشان امتحان طراحی کردند. علاوه بر این آنها می توانستند تا 9 نمره را هم پاسخ دهند.

بخش سوم و آخرین بخش که 5 نمره داشت، بدو بدو ریاضی بود. دانش آموزان در سه سطح، گروه های سه نفری تشکیل دادند و به سوالات سطح خود از آسان تا مشکل پاسخ دادند. آزمون به صورتی که دانش آموزان می بایستی به صورت گروهی پاسخ دهند. یعنی موفقیت هر گروه به واسطه کار گروهیشان به دست می آمد و هر فرد در موفقیت گروه نقش داشت.

در این آزمون علاوه بر اینکه خود دانش آموزان سوالاتشان را انتخاب کردند به سوالاتی در سطح خود پاسخ دادند.

مزه ریاضی چطور بود؟ خوب بود؟ انشاالله وقتی به جمع ما ملحق شدید خودتان هم تجربه خواهید کرد.

****** جهت مشاهده تصاویر به بخش گالری کراجعه نمایید ******

فایل های ضمیمه شده

لطفا نظرات ارزشمند خود را در کادر زیر وارد نمایید